یکشنبه نهم اسفند 1388

دانستنیها در باره مقام معظم رهبری مد ظله العالی

   نوشته شده توسط: مسعود    نوع مطلب :اطلاعات عمومی ،*55 سال است که عینک روی چشم های مقام معظم رهبری نشسته است ؛از 13سالگی .
*رهبر در جوانی از جمله به ورزش والیبال علاقه داشتند و قلم به دست زمان خود در مشهد بوده است .
*رهبر شش فرزند دارد ؛ مصطفی ، مجتبی ، مسعود ، میثم ، بشری سادات و هدی سادات ، شش نوه هم 5 شنبه و جمعه خانه پدربزرگ را شلوغ می کند .
*خانه رهبر حدود 100 قدم با حسینیه ای که دیدارهای عمومی در آن برگزار می شود ، فاصله دارد و دفتر کار ایشان نیز با حسینیه کمتر از 60 قدم . 
رهبر سه روز در هفته جلسه درس خارج دارد و روزهای دوشنبه نیز معمولاً دیدارهای مردمی و عمومی که از قبل ثبت نام کرده اند و کاری دارند .
*سفرهای مشهد رهبر ، عموماً با پروازهای عادی و در میان مردم انجام می گیرد و اصولاً هم با ترافیک درخواست ها و دیدارهای خصوصی مسافران آن پرواز با رهبر همراه است .
*رهبر تنها برای زوج هایی خطبه عقد می خوانند که مهریه مقرر شده ، 14 عدد سکه باشد و همیشه هم خود را وکیل عروس خانم قرار می دهند.
*سوره « عصر » از جمله سوره هایی است که همواره در نمازهای یومیه قرائت می کنند .
*رهبر ساعتی به اذان صبح مانده از خواب برمی خیزند و بعد از دعا و نیایش و نماز صبح مطالعه می کنند . مطالعات ایشان در چندین بخش دسته بندی می شود ، مطالعات مربوط به تدریس ، مطالعه اخبار و اطلاعات ، مطالعه گزارش های رسیده ، مطالعه تازه های نشر و ...
*رهبر برای نگارش پیام های مختلف - مثل پیام به کنگره عظیم حج - چند ساعت مطالعه و تحقیق انجام می دهند ، این اتفاق برای سخنرانی های مهم و دیدارهای ماندگار - مانند دیدار با دانشجویان و نخبگان - نیز تکرار می شود .
*رهبر علاوه بر تسلط به عربی و ترکی - زبان پدری - با اغلب لهجه های ایران عزیزمان نیز آشنایی دارند .
*چای در استکان کمرباریک پذیرایی رهبر از هر مهمانی است ؛ همان که خودشان با یک قند کوچک میل می کند .
* رهبر اهل شعر و غزل سرایی هم هست ؛ آن هم با تلخص « امین » ...
لب باز نکردم به خروشی و فغانی
من محرم راز دل طوفانی خویشم
یک چند پشیمان شدم از رندی و مستی
عمریست پشیمان ز پشیمانی خویشم
از شوق شکر خنده لبش جان نسپردم
شرمنده جانان ز گران جانی خویشم
و ...
*غیر از کتاب مشهور صلح امام حسن (ع) ، آینده در قلمرو اسلام و ادعانامه علیه تمدن غرب از تألیفات سید قطب و مسلمانان در نهضت آزادی هندوستان نوشته عبدالمنعم نمری نصری از جمله آثار ترجمه شده به قلم رهبر است .


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic