تبلیغات
مخزن المعارف و اللطائف - زعفران
چهارشنبه هشتم مهر 1388

زعفران

   نوشته شده توسط: مسعود    نوع مطلب :طب سنتی و گیاهی ،

زعفران بر درمان آلزایمر تاثیر مثبت دارد

دکتر شاهین آخوند زاده در همایش زعفران داروی گیاهی هزاره سوم در ارائه مقاله خود تحت عنوان زعفران و آلزایمر افزود: طبق مطالعه 22 هفته ای که بین 54 بیمار آلزایمر خفیف تا متوسط در دانشگاه تهران انجام دادیم، اثرات موثر زعفران را بر روی بیماران مشاهده کردیم.

وی با اشاره به اثرات زعفران بر روی آلزایمر تصریح کرد: در این مطالعه افراد را به دو گروه تقسیم کردیم و در شرایط یکسان به یک گروه از بیماران عصاره زعفران به صورت کپسول و گروه دیگر داروی Donepezil داده شد که نتیجه روند درمان در هر دو گروه یکسان بود.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه این تحقیق برای اولین بار در دنیا بر روی بیماران آلزایمری انجام شده است، افزود: نتیجه این مطالعه نشان داد که عصاره زعفران می تواند داروی بیماری آلزایمر باشد.

وی با اشاره به این مطلب که قدمت زعفران به قدمت تاریخ ایران است، اظهار داشت: 85 درصد زعفران دنیا در استان خراسان تولید می شود و به همین میزان 85 درصد تحقیقات دنیا در خصوص زعفران نیز در دانشگاه مشهد صورت گرفته است.

زعفران  در درمان سخت زایی زنان باردار موثر است
 
رقیه و سحر کامران سامانی در پژوهش خود با موضوع درمان سخت زائی با مصرف زعفران که به صورت پوستر در همایش زعفران داروی گیاهی هزاره سوم ارائه شد، نشان دادند که خوردن 5 گرم زعفران در زمان حاملگی، شخص را برای زایمان آسان آماده می کند.

این پژوهشگر گفت: مصرف این ماده در دوران بحرانی بارداری یعنی در دوران تشکیل اندام‌ها (به عنوان نوشیدنی) می‌تواند به جنین صدماتی وارد نماید. بطور مثال مصرف زعفران در سه ماه اول حاملگی باعث افزایش هورمون پروستاگلاندین در رحم شده و اثرتحریکی مستقیم روی عضلات صاف رحم و سقط جنین را به همراه دارد. 

وی افزود: در زمان زایمان مادر برای بیرون کردن طفل از رحم به نیروی زیادی نیاز دارد واز طرفی هر قدر نسوج مادر خاصیت ارتجاعی بیشتر داشته باشد زایمان راحتر است و کسی دارای نسوج ارتجاعی است که خوب غذا خورده باشد که یکی از این مواد غذایی همان زعفران است که پس از سه ماه اول حاملگی مصرف شده است و تاثیر آن را چند ساعت قبل از زایمان با شروع شدن درد و با دریافت عصبی گیرنده های درد و تولید هورمون پروستا گلاندین که درهنگام وضع حمل باعث انقباض ماهیچه های دیواره رحم می‌شوند و اثرتحریکی مستقیم روی عضلات صاف رحم و اثر شل کنندگی سرویکس دارد می‌توان مشاهده کرد.

این دو پژوهشگر در پایان نتیجه گیری کرده اند که می توان با مصرف صحیح زعفران میزان پروستا گلاندین در رحم در زمان تولد نوزاد را افزایش داد و از سخت زائی جلوگیری کرد.

زعفران در طب مکمل کاربردهای فراوانی دارد
 
دانشیار گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مقاله ای به تاثیر استفاده از زعفران در طب مکمل پرداخته است.

دکتر سیما صدرای در این مقاله به بررسی فواید استفاده از زعفران در سه بخش هومیوپاتی، آیروودا و آروماتراپی طب مکمل پرداخته  است.

وی در مقاله خود که به عنوان یکی از مقالات برگزیده همایش بین المللی زعفران داروی گیاهی هزاره سوم ارائه شد، آورده است: داروی هومیوپاتی زعفران از تنطور سرگل خشک یا تنطور جوانه های تازه تهیه می گردد و در بیماران با یکی از این سه شاخصه تجویز می شود. دسته اول  افراد مبتلا به خونریزی از نواحی مختلف مانند بینی، رحم و. .. هستند که وقتی خونریزی تیره رنگ، لخته لخته و غلیظ باشد و به صورت رشته ای تیره رنگ به محل خونریزی آویزان گردد برای آنها این دارو تجویز می شود.

دکتر صدرای دومین دسته بیماران استفاده کننده از این دارو را بیمارانی خوانده است که احساس وجود موجود زنده و متحرک در شکم یا سینه دارند، بویژه در زنان بارداری که از حرکت بیش از حد جنین شاکی هستند چه به صورت واقعی یا خیالی.

این پژوهشگر دانشگاهی دسته سوم افراد را کسانی خواند که دچار اختلالات عصبی- روانی مانند انقباض پرشی یک رشته عضله، پرش عضلات چشم، اختلالات کره یا هیستریک، جنون خنده، خواب آلودگی و خستگی جسمی یا ذهنی هستند. 

دانشیار فارماسیوتیکس گروه داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: زعفران به عنوان عاملی که مرطوب، سنگین، آرام بخش و گرم کننده است، برای این بیماران بکار می رود.

وی افزود: در آروماتراپی زعفران به عنوان داروی شتاب دهنده به کار می رود و برای افراد کند و تنبل مناسب است و سبب حرکت و افزایش شتاب و اراده افراد می گردد.

زعفران  می‌تواند بعنوان یک داروی جایگزین ضد دردی استفاده شود
 
نتایج یک کار پژوهشی در مرکزتحقیقات گیاهان داروئی دانشگاه شهید صدوقی یزد ثابت کرد زعفران اثر ضد درد دارد.

بررسی اثر ضد دردی عصاره هیدرالکلی زعفران عنوان مقاله ایست که از سوی دکتر علیرضا وحیدی مهرجردی، دکتر نصرالله بشردوست، دکتر محمد حسین دشتی و هدایت آخوندی میبدی اساتید این مرکز تحقیقاتی انجام شده است.

این تحقیق که با آزمایش بر روی 40 عدد موش سفید کوچک آزمایشگاهی صورت گرفت نشان داد: اثر ضد دردی زعفران با افزایش غلظت زعفران بیشتر می شود.

در قسمتی از این مقاله آمده است: درد یک پاسخ فیزیولوژیک نسبت به یک محرک آزار دهنده است که اغلب افراد آنرا تجربه کردند، امروزه برای کاهش درد اغلب از داروهای مسکن و مخدر استفاده می‌شود که همگی دارای عوارض فراوانی هستند، این در حالیست که در طب سنتی قدیم داروهایی گیاهی از جمله زعفران برای کاهش درد استفاده می‌شد.

یافته های این تحقیق مؤید این است که زعفران دارای خاصیت ضد دردی است و می‌تواند  بعنوان یک داروی جایگزین ضد دردی استفاده گردد.

همچنین مصرف زعفران باعث تقویت اعصاب و قوای جنسی و حافظه و هوش میشود و به طراوت وخوشرنگی پوست کمک میکند

از آثار دیگر خوردن زعفران زیبا شدن نوزاد خانم های باردار است که باید در بعد از 5ماهگی جنین و به مقدار متوسط مصرف شود